Przyjazny pokój przesłuchań – „Niebieski pokój”

Przyjazny pokój przesłuchań to miejsce, w którym dziecko lub pokrzywdzony występujące w roli świadka będą czuć się komfortowo. Jest to miejsce przyjazne, nastawione na potrzeby przesłuchiwanego, takie które zminimalizuje stres związany z rolą świadka bądź uczestnika rozprawy sądowej i ułatwi uzyskanie od dziecka wiarygodnego materiału dowodowego podczas przesłuchania.

Pomieszczenie znajduje się w pokojach nr 402 oraz 403 (VI piętro) w budynku Sądu Rejonowego w Goleniowie przy ul. Kilińskiego 8

„Niebieski pokój” składa się z dwóch pomieszczeń przedzielonych lustrem weneckim:

pokoju przesłuchań przeznaczonego dla osoby przesłuchiwanej, przesłuchującej oraz w razie potrzeby psychologa,
pokoju technicznego przeznaczonego dla stron, pełnomocników oraz innych uprawnionych osób.
Pokój przesłuchań wyposażony jest w dwie kolorowe kamery, mikrofony oraz zestawy nauszne pozwalające na bezpośrednie porozumiewanie się między pokojem technicznym a osobą przesłuchującą. Pokój umeblowany został w sposób zapewniający komfortowe przebywanie w nim osoby przesłuchującej.

Pokój może być wykorzystywany również do innych celów np. przesłuchanie dorosłych, badania psychologiczne, pedagogiczne, rozmowa z kuratorem, okazania. Pokój techniczny wyposażony jest w sprzęt audio-wideo pozwalający rejestrować przesłuchanie oraz sporządzić zapis na płycie DVD.

Rezerwację terminu czynności przesłuchania w „Niebieskim pokoju” należy zgłaszać wyłącznie drogą elektroniczną do pracowników IT Sądu Rejonowego w Goleniowie. Wniosek taki powinien zawierać sygnaturę sprawy, planowany termin przesłuchania oraz imię i nazwisko protokolanta i sędziego.

Rejestr zmian dla: Przyjazny pokój przesłuchań – „Niebieski pokój”

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Rejonowy w Goleniowie
Podpisał:
Radomir Marciniak
Opublikował:
Radomir Marciniak
Dokument z dnia:
2023-09-15 11:27:19
Publikacja w dniu:
2023-09-15 11:27:47
Zmiany:
Podejrzyj
Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Rejonowy w Goleniowie
Podpisał:
Radomir Marciniak
Opublikował:
Radomir Marciniak
Dokument z dnia:
2023-09-15 11:22:45
Publikacja w dniu:
2023-09-15 11:24:19
Zmiany:
Podejrzyj